Najpopularniejsze pokrycia dachowe – wszystko, co musisz wiedzieć!

Budowa dachu to zadanie, które lepiej powierzyć profesjonalnej firmie dekarskiej. Tylko wtedy zyskujesz gwarancję, że wykonana konstrukcja będzie trwała i bezpieczna przez wiele lat użytkowania domu. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie są najpopularniejsze pokrycia dachowe wykorzystywane przez dekarzy.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac związanych z budową konstrukcji i poszycia dachowego trzeba opracować kompleksowy plan działania wraz z projektem dachu. Taki dokument powinien zawierać informacje o zastosowanych deskach konstrukcyjnych, kształcie dachu, a także materiale wykonania poszycia, np. blachodachówka renomowanej marki.

Konstrukcje dachowe w praktyce – jakim materiałem wykończyć dach?

Producenci materiałów wykorzystywanych w budownictwie, w tym do budowy dachów, stale proponują coraz nowocześniejsze rozwiązania. Obecnie wyróżniamy na rynku różne odmiany materiałów wykorzystywanych do stworzenia poszycia konstrukcji dachowej. Kilka
z nich to:

  • dachówka ceramiczna – jest trwała, elegancka i wysoce odporna na oddziaływanie czynników atmosferycznych;
  • dachówka betonowa – ciekawa alternatywa dla osób, które cenią sobie dostęp
    do ogromnej różnorodności wzornictwa materiału;
  • blachodachówka – w dzisiejszych czasach to standard, jeśli chodzi o pokrycia dachowe domów jednorodzinnych i budynków użytku publicznego;
  • struktonit – to płytki dachowe z włóknocementu, które pięknie się prezentują,
    są dostępne w wielu rozmiarach oraz są odporne nawet na najbardziej problematyczne warunki pogodowe.

Znajomość najpopularniejszych odmian materiału na pokrycie dachowe to podstawa. Tylko po wcześniejszej analizie cech charakterystycznych oraz cen poszczególnych surowców będziesz w stanie wybrać najlepsze pokrycie dachowe dla swojej nieruchomości.

Blachodachówka od Blachotrapez – czy to dobry wybór?

Inwestycja w lekką, trwałą i dostępną w rozsądnej cenie blachodachówkę
od renomowanego producenta to gwarancja wieloletniej trwałości wykonanego poszycia dachowego. Największym atutem blaszanej dachówki jest jej waga. Ze względu na lekkość materiał nie obciąża zbudowanej konstrukcji z krokwi.

Warto dodać, że blachodachówka jest produktem uniwersalnym, który pasuje praktycznie do każdego rodzaju budynku – niezależnie od stylu wykończenia zewnętrznej części elewacji. Jeśli chcesz mieć pewność, że materiał wykorzystany na pokrycie dachowe będzie perfekcyjny pod każdym względem, koniecznie przejrzyj ofertę blachodachówki firmy Blachotrapez.

Rodzaje pokryć dachowych i ceny – podsumowanie

Ceny materiałów budowlanych rosną z roku na rok i nie inaczej jest w przypadku surowców wykorzystywanych do stworzenia pokrycia dachu. Standardowa blacha płaska to wydatek
na poziomie do kilkudziesięciu złotych za m2.
Decydując się na blachodachówkę, zapłacisz nieco więcej – średnio do 60-80 złotych ze m2 materiału.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo i gospodarka, Inne z branży. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz