Jak napisać rzetelne ogłoszenie dotyczące produktu lub usługi?

W dzisiejszych czasach sprzedaż produktów i usług odbywa się głównie w internecie. Dlatego utworzenie przejrzystego i profesjonalnego ogłoszenia jest podstawą. Dowiedz się, na co zwracać szczególną uwagę podczas pisania ogłoszeń oraz jakie informacje zawrzeć, aby zwiększyć szansę na sprzedaż.

Ogłoszenia sprzedażowe spotkać można na rozmaitych portalach. Wiele z nich nie zawiera istotnych informacji, dlatego zwykle są pomijane i ignorowane. Z kolei ogłoszenia napisane rzetelnie kilkukrotnie zwiększają szansę na sprzedaż produktów lub usług, wpływają też na renomę osoby / firmy sprzedającej. Jak tworzyć profesjonalne ogłoszenia? Nieruchomości, pojazdy, produkty i usługi przede wszystkim powinny być szczegółowo opisane. Jak tego dokonać?

Najważniejsze informacje

Ogłoszenia tworzy się po to, aby poinformować potencjalnie zainteresowane osoby o sprzedaży produktów lub usług. Czytając ogłoszenia, zwraca się uwagę na podstawowe informacje, które potwierdzą, że jest to produkt idealny bądź które skłonią do dalszego poszukiwania. Dzięki nim zarówno sprzedający, jak i klient nie tracą swojego czasu. Nie ma tu bowiem miejsca na dopytywanie się o parametry i szczegóły oferty, które Cię interesują, a które nie pojawiły się w ogłoszeniu. Najważniejsze informacje, które powinny się w nim znajdować:

 • dokładny opis produktu lub usługi;

 • cena (jeśli bierzesz pod uwagę możliwość negocjacji, zaznacz do w ogłoszeniu);

 • miejscowość;

 • możliwość wysyłki i jej koszt;

 • dane kontaktowe (nr telefonu, adres e-mail, adres placówki).

W ogłoszeniu nie może zabraknąć również wysokiej jakości zdjęcia przedstawiającego produkt. Jeśli chcesz sprzedać lub wynająć nieruchomość, nie zapomnij o informacjach takich jak:

 • termin dostępności;

 • ewentualne usterki obiektu;

 • opłaty dodatkowe, w tym czynsz i kaucja;

 • najważniejsze obiekty w pobliżu (np. przystanek, sklepy);

 • metraż;

 • wyposażenie mieszkania i ilość pomieszczeń;

 • typ zabudowy (blok, kamienica itd.);

 • piętro oraz dostęp do windy.

Chcesz poznać więcej cennych wskazówek? Sprawdź „darmowe ogłoszenia a własny biznes” – jak rozreklamować swoje usługi i sprzedać towary? Pamiętaj, że wyniki sprzedaży zależą głównie od kroków, które podejmiesz.

Profesjonalny portal z ogłoszeniami

Każde ogłoszenie musi gdzieś się znaleźć. Dlatego znajdź taki portal, który cieszy się dużą popularnością wśród ludzi. Dzięki temu Twoje ogłoszenie przeczyta więcej osób, a Ty zwiększysz szansę na sprzedaż swoich produktów lub usług. Najlepiej, aby taki portal udostępniał możliwość wyróżnienia ogłoszenia. Koszt jest niewielki, a masz gwarancję, że ogłoszenie będzie znajdować się na szczycie wyświetleń i że będzie się częściej powtarzać.

Forma ogłoszenia

Dobrze napisane ogłoszenie powinno być przejrzyste, czytelne i zwięzłe, pomimo obfitości najważniejszych informacji. Postaw na prostotę oraz przystępność języka i przekazu, unikaj zdrobnień, potocznego słownictwa i zawiłych zdań. Język powinien być neutralny. Kluczowe informacje najlepiej pogrub lub zapisz od wypunktowań, zrezygnuj z dużych bloków tekstu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne z branży. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz